salon

Gdy marzy nam się mieszkanie stylowe z nutką ekstrawagancji, to warto zapoznać się z założeniami dotyczącymi dwóch stylów w aranżacji wnętrz. Na przykład stylu art deco, oraz aranżacji mieszkania w stylu lofftowym.

Art Deco

Pierwszy z nich, czyli styl art deco charakteryzuje się starannym wykończeniem wszystkich nawet tych najdrobniejszych przedmiotów. Jak również użyciem najlepszych materiałów, jak najwyższej jakości drewno, skóra, drogie kamienie, aksamit, marmur. To aranżacje wnętrz przeznaczone dla zamożniejszej grupy społeczeństwa, którą stać na drogocenne rzeczy. Styl art deco, to umiłowaniem geometrii. A więc meble i dodatki w kształcie prostokątów, koła, rombu. To także styl nawiązujący do klasycyzmu, gdyż charakteryzują go ciężkie meble, takie jak komody, biurka, szafy. Oczywiście wszystkie meble są na wysoki połysk.

krzesla

Styl lofftowy

Zupełnie inną aranżację przedstawia styl lofftowy. Styl ten cechuje minimalizm i prostota. A wiec dominują tu surowe i proste meble. Dużo otwartych przestrzeni, które są pełne światła. Gdy dojdzie do tego jasna kolorystyka ścian i przedmiotów okazuje się, że zostało stworzone całkiem przyjemne wnętrze. Przypominające dawną architekturę fabrycznych budynków z wysokimi sufitami. Cechą charakterystyczną dla wnętrza w stylu fofft są wykończenia ścian z surowej cegły, elementy szkła i metalu, jak i sztuczne oświetlenie. Choć wygląda to surowo, to w połączeniu z nowoczesnością stwarza unikatowe i miłe wnętrze. Jest to aranżacja polecana szczególnie osobom lubiącym unikatowy wygląd pomieszczeń.