pokoj-puste-sciany

Czasy, gdy we wnętrzach dominowały puste ściany, rażące mniej lub bardziej białą bielą – w zależności od tego, jaka farba akurat się nam trafiła, przeszły już do historii. Nikt dziś już nie lubi gołych ścian, więc trzeba zadbać o to, by powierzchnię odpowiednio zagospodarować. Jak to zrobić? Tu praktycznie rzecz ujmując, mamy do czynienia z kwestią wyobraźni. Im bardziej nas poniesie, tym ciekawsze efekty umieścimy na swojej ścianie. Oto przegląd kilku patentów, które na pewno będą pomocne w przeciwdziałaniu nudzie na ścianach. Potraktuj ten tekst jako inspirację i wybierz coś dla siebie, jeśli masz już totalnie dosyć gołej, „fabrycznej” ściany.

Klasyka naścienna, czyli plakaty i tym podobne

To zdecydowanie jedno z najpopularniejszych, jednocześnie też najprostszych rozwiązań. Jeśli chcesz szybko pozbyć się surowej ściany, po prostu postaw na plakat. I teraz tak – o ile kiedyś, jeszcze 15-20 lat temu trzeba było postawić na plakaty z gazet typu Bravo, Bravo Sport czy Popcorn. Albo, alternatywnie – lecieć do papierniczego i kupić coś formatu A4 albo większy, ale bez gwarancji, że będziemy mieli opcję dopasować coś, co akurat sami chcielibyśmy mieć na ścianie. A teraz? Teraz wymyślamy sobie wzór, znajdujemy w necie albo zlecamy jego stworzenie i lecimy – do drukarni. Można znaleźć wiele ciekawych przykładów pod konkretne pomieszczenia – np. do kuchni lub do sypialni. A potem po prostu zawieszamy i gotowe.

Ramki na foty – mega dobra kombinacja

Nie ma się co oszukiwać – efektownie mogą wyglądać nawet bez zdjęć. I tak naprawdę, nie muszą to być zdjęcia – wystarczy, że sami poumieszczamy preferowane grafiki, napisy, powycinane materiały. Kolaż z ramek może być naprawdę bardzo interesującym sposobem na zagospodarowanie ściany. Jednym z ciekawszych patentów ostatnich lat jest ramka z wkładem z farby tablicowej lub tablicy korkowej. Tym samym, mamy świetne miejsce na ciekawą kompozycje z karteczek, które będą naprawdę ciekawą opcją.

Postaw na półkę, ale potraktuj ją inaczej

Większość ludzi wykorzystuje je w konkretnym celu – trzyma na nich książki. Ale półka to tak naprawdę znacznie więcej, bo nawet połączenie kilku z nich będzie po prostu idealnie odpowiadało kreatywnemu rozwiązaniu. Półka może też być połączona z proponowaną wcześniej inspiracją z ramek – taki zestaw może prezentować się naprawdę ciekawie i konkretnie.

A co powiesz na graffiti?

Ok, to patent może nie do końca pasujący do każdego wnętrza i w sumie, raczej nie dla ludzi starszej daty. Bo dla nich, sprayowane rysunki to coś po prostu beznadziejnego. Ale – jeśli chodzi o farbę w aerozolu to naprawdę można sobie nieźle ozdobić wnętrza. Mamy do wyboru – albo skorzystać z talentu kogoś, kto po prostu dobrze ogarnia malowanie tą techniką. Albo – jeśli to nie możliwe – zawsze można postawić na szablony. Wybieramy interesujący nas wzór, przykładamy do ściany i po prostu lecimy z tematem.

To tylko kilka, nazwijmy to, podstawowych opcji. Ale mamy dodatkowo przecież całe mnóstwo innych opcji. Wystarczy po prostu poszukać sobie inspiracji i dzięki temu dopasować wygląd ściany, do tego czego rzeczywiście potrzebujemy w największym stopniu. Stop gołym, surowym ścianom – dosyć nudy. Czas pozwolić sobie na nieco kreatywności i myślenia poza szablonami.