mieszkanie-trendy

Pod koniec każdego roku autorytety w dziedzinie aranżacji wnętrz publikują swoje prognozy i typy odnośnie do stylów, które będą dominować w roku kolejnym. W roku 2017 duże wzięcie mają pomysły, które mocno nawiązują do natury.

Feeria barw

Tak jak w naturze mamy całą paletę barw, tak i powinniśmy ją stosować, dekorując wnętrza. Specjaliści sugerują, aby stosować szeroki zakres kolorów, zarówno jeśli chodzi o ściany, jak i podłogi, obicia oraz meble. Barwy powinny raczej uspokajać, działać relaksująco, niż pobudzać. Dobrze będzie, jeśli mieszkania pod względem kolorystycznym przypominać będą obraz malowany akwarelami. Na kolorystycznym topie znajdują się, według Instytutu Pantone, różne odcienie koloru zielonego, a także na przykład błękit. Zalecane są też barwy takie jak jasny fiolet, róż, żółty. Eksperci mówią o barwach, które kojarzą się z kwiatami oraz owocami tropikalnymi.
https://obrazynasciany.pl/obrazy/czarno-biale/

Wielofunkcyjne meble

Zalecane zazwyczaj dla posiadaczy małych mieszkań, na 2017 roku polecane są przez wnętrzarskich trendsetterów do wszystkich lokali. Tak więc, jeśli chce się być na czasie w dziedzinie aranżacji wnętrza, trzeba pomyśleć o kanapach, które mogą również pełnić funkcję regału, półkach z rozkładanym biurkiem, szafkach, które tworzone są z modułów. Wszystko, co pełni więcej niż jedną funkcję, w 2018 roku jest trendy.

widok-z-salonu

Ekologia

Niezmiennie od lat rośnie znaczenie ekologii w aranżacji wnętrz, a w 2017 roku trend ten powinien przybrać na mocy. Wiąże się to między innymi z tym, że coraz popularniejszy staje się styl skandynawskim, w którym aspekt ekologiczny, stawianie na naturalne materiały, jest sprawą kluczową.

Specjaliści sugerują, aby w 2017 roku stosować w mieszkaniu więcej rozwiązań z wykorzystaniem naturalnego drewna oraz substancji przyjaznych zdrowiu i otoczeniu. Drewno powinno być w ciemnych tonacjach. Do tego ekologiczność ma być połączona ze wspomnianą bliskością natury w sensie kolorystycznym. Mamy więc wyjątek od stylu skandynawskiego, w którym paleta jest bardzo wąska, a dominującym kolorem jest biel.

Terakota i korek

Do łask w 2017 roku powróciła terakota. Przede wszystkim jako materiał wykończeniowy ścian lub kominków, przede wszystkim w tonacji matowej. Jasne płytki terakotowe zaleca się również do wykończenia łazienek oraz każdego miejsca w domu lub mieszkaniu, które wymaga ożywienia.

We wnętrzach specjaliści proponują częstsze wykorzystanie korka. Nawet tak wydawałoby się nietypowe rozwiązania, jak pokrycie całej ściany korkiem, teraz jest jak najbardziej akceptowalne. Oczywiście wciąż można go stosować na fragmencie ściany, zarówno w formie ozdoby, jak i tablicy, do której można przyczepić różne rzeczy. Podkładki korkowe pod talerze i szklanki też są polecane przez specjalistów. Korek ma specyficzną teksturę i kolor, więc może stworzyć świetne uzupełnienie lub kontrast.

Plastry miodu

Jeżeli chodzi o płytki i kafelki, spece od aranżacji wnętrz stawiają na te kształcie przypominającym plaster miodu, sześciokąty, czyli na tak zwane heksagony. Polecane są nie tylko w łazienkach i kuchniach, lecz również w przedpokoju i salonie.