To, jak prezentuje się salon, zależy od dbałości o detale. Taka czy inna poduszka na kanapie – to ma większe znaczenie, niż może się wydawać. Bardzo ważny jest kolor takiej ozdoby. Znaczenie ma też jej styl.

Jaki kolor nowej ozdoby salonu?

W salonie są już pewne kolory, więc wybierze się poduszki w jednym z nich. Będzie to ten, którego ilość chce się zwiększyć. Przy okazji zmodyfikuje się atmosferę wnętrza. Nowe granatowe poduszki na sofie i fotelach to więcej elegancji w wystroju salonu. Dodając rzeczy w jakimś kolorze, zwiększa się też jego oddziaływanie. W przypadku granatu jest to podkreślanie spokoju, powagi i elegancji.

Zakup poduszek dekoracyjnych można potraktować jako pretekst do wzbogacenia salonu o jakiś kolor. Wtedy kupi się je, pomimo że nic innego w tym kolorze jeszcze nie ma. (https://nija-store.com/pl/23-zestawy) Nowy kolor musi ładnie wyglądać w zestawieniu z obecnymi. Można go wybrać, mając na uwadze określony efekt np. więcej spokoju, elegancji czy naturalności. Inna opcja to wybrać poduszki dekoracyjne w takim kolorze, który akurat najbardziej się podoba.

W jakim stylu poduszka dekoracyjna?

Poduszki muszą być w stylu, w jakim jest salon albo jaki chce mu się nadać. Styl zależy od wzoru, ale nie tylko. Ważny jest sam kolor. Np. za elegancki uważa się granatowy, bordowy, srebrny. Istotne jest też, jak wygląda tkanina i jak jest wykończona. Jeśli granatowa poduszka jest z połyskliwego materiału, to wygląda jeszcze bardziej elegancko. Efekt taki dają też pikowania. Efekt ciepła natomiast zapewni gruba wełniana poszewka. Można ją wybrać przy stylu rustykalnym czy skandynawskim.

Zastanawiając się nad nowym stylem, można pomyśleć o modnym obecnie tropikalnym. Zapewnią go poduszki w kolorach neutralnych oraz kolor zielony i wzory w liście. W ciepłe miesiące przypaść do gustu może wystrój marynistyczny. Wtedy przydadzą się granatowe poduszki w swobodnym letnim stylu. Mogą mieć paski albo różne motywy morskie.

Redakcja poleca: https://www.lejdi.pl/

Kolory można mieszać i zwykle łatwo jest zadbać, by był z tego dobry efekt. Zestawianie różnych stylów jest bardziej ryzykowne. Najbezpieczniej jest zestawiać poduszki dekoracyjne neutralne i takie w wyrazistym stylu.

Przy współpracy: https://nija-store.com/pl/