telefon

Spektakularny i nade dynamiczny rozwój technologii nie oszczędza praktycznie nikogo. Doskonałym przykładem zmian na tym tle jest fakt, iż kilkanaście lat temu smartfon był dobrem luksusowym, o jakim większość mogła jedynie marzyć. Dziś na próżno szukać osoby, która w swym posiadaniu nie ma tytułowego urządzenia. A nawet – jeśli ktoś taki istnieje, wówczas uchodzi za osobę alternatywną, ażeby nie powiedzieć – dziwną.

Delikatność smartfona

Niestety – jedną z największych wad smartfonów jest ich delikatność i brak jakiejkolwiek odporności na wszelkiego typu upadki (sprawdź także sprzęty szpiegowskie takie jak noktowizory). W celu wzmocnienia subtelnych pod względem konstrukcyjnych ekranów stosujemy wszelkie dostępne umocnienia. Do dwóch najbardziej powszechnych i skutecznych zaliczamy folię ochronną i szkło hartowane. Zanim jednak opiszemy wady i zalety tychże rozwiązań – wczytajmy się w opinię eksperta – Romana Czyżaka.

social

„Fakt, że smartfony są coraz bardziej czułe i newralgiczne bierze się z dwóch powodów. Pierwszym jest dążenie do osiągnięcia całkowitej ich smukłości i lekkości. Taki design robi wrażenie, zwłaszcza, gdy przekątna ekranu jest większa. Nowoczesny smartfon wygląda stylowo, jednak jego wytrzymałość drastycznie spada. Drugim powodem jest chęć błyskawicznego zysku u producentów. Wszelkie zabezpieczenia techniczne są przez nich celowo minimalizowane, wszak klient powinien wrócić za jakiś czas po nowe urządzenie…”

Folia ochronna

Wszystko to powoduje zabezpieczanie ekranów na własną rękę. I tu wracamy do folii ochronnej oraz szkła hartowanego. Zamontowanie jednego i drugiego odbywa się w ten sam sposób, czyli naklejenie określonej warstwy izolacyjnej bezpośrednio na szybkę. Biorąc pod uwagę skuteczność obu tych rozwiązań należy oddać, iż szkło hartowane jest znacznie bardziej wytrzymałe na wszelkie urazy mechaniczne. Niestety posiada to swoje odzwierciedlenie w cenie, ponieważ jak ukazują wyliczenia uśrednionych cen oferty rynkowej – cena szkła hartowanego jest wyższa od ceny folii o około 60%. Tu rodzi się pytanie – czy folia ochronna posiada jakieś walory? Owszem. Docenią ją z pewnością użytkownicy smartfonów z delikatnie zakrzywionym ekranem, gdyż jest ona znacznie bardziej elastyczna. Do innych zalet tego rodzaju folii należy zaliczyć zabezpieczenie ekranu przed porysowaniem oraz znacznie szybszą i łatwiejszą wymianę.

zamek

Jeśli zależy nam na wytrzymałości – wówczas warto zainwestować w hartowane szkło. Jeśli podstawowym kryterium pozostaje dla nas cena, wtedy najlepiej wybrać folię zabezpieczającą.

https://lores.pl/ – najlepsze zakolanówki w sieci. Sprawdź koniecznie.