W aranżacji nowoczesnej klasyki odnajdzie się każdy, kto uwielbia ponadczasowy, elegancki styl, ale ceni również nowoczesne technologie i niebanalne połączenia. To też świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odświeżyć swoją klasyczną kuchnię i dodać mu nowoczesnego sznytu. Oto wskazówki jak to zrobić.

Kontrast starego z nowym

Styl modern classic to jeden z najbardziej popularnych stylów w aranżacji wnętrz. Można określić go jako kompromis pomiędzy luksusowymi, klasycznymi wnętrzami, a nowoczesnymi, minimalistycznymi aranżacjami. Jest przytulny, traktuje kuchnię prestiż jako centrum domu, otwartą na gości i domowników. Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrze klasycznie, a zarazem nowocześnie, nie bój się eksperymentować. Pamiętaj jednak, że te proporcje muszą zawsze przechylać się w stronę nowoczesności.  Mieszaj ze sobą kolory i elementy z odpowiednim wyczuciem,a efekt będzie zjawiskowy. 

Meble kuchenne

Charakterystycznym punktem są meble z klasycznymi frontami. Jeżeli zdecydujesz się na meble kuchenne w nowoczesnym minimalistycznym wydaniu, a chcesz przełamać ich wygląd, wystarczy, że zmienisz uchwyty lub gałki mebli. Wybierz ozdobne, dekoracyjne uchwyty w kolorze np. starego złota lub srebra. 

Możesz również uczynić z mebli główną ozdobę kuchni i postawić na „pałacowe” meble kuchenne. Ważne będą tutaj meble z charakterystycznymi frezowaniami, fronty posiadały ozdobniki w postaci ramek lub sztukaterii. Uwaga- aby w takim otoczeniu, nie było już zbyt dużo dodatków o takim samym bogatym charakterze. Ciężkie, stylowe, meble mają być zaaranżowane w taki sposób, aby wpisywały się w nowoczesny, minimalistyczny, pomysł na wystrój wnętrz. 

Gra w kolory

Bazą kolorystyczną dla wnętrz mają być klasyczne kolory. Biele, czerń, odcienie beżu i szarości. Natomiast akcenty w postaci złota, butelkowej, zieleni czy granatu będą świetnie przełamywać stonowaną bazę. Rzecz polega na mieszaniu ze sobą tych kilku kolorów.

Pierwszą opcją jest wybór jasnych kolorów postaci ścian, mebli i podłogi. Do tego zestawu świetnie wygląda akcent w postaci ciemnego antycznego kredensu, krzeseł czy stołu. Tworzy to kontrast kolorystyczny i charakter. Drugą jest postawienie na meble w ciemnych odcieniach niebieskości, zieleni, ciemnej szarości czy czerni i skontrastowanie ich z jasnymi dodatkami, np. w postaci białych blatów. Do tego złote lub srebrne elementy, minimalistyczne ozdoby, dodatki. Zwróć uwagę na odcienie takie jak: lapis-lazuli, błękit pruski, granat, butelkowa zieleni, szmaragd, szarości, brązu i beżu.