Dziedzina grafiki komputerowej nieustannie rozwija się w dynamiczny sposób. Powstają coraz to nowsze gry, wyższe rozdzielczości, bardziej rozbudowany sprzęt i nowoczesne technologie wyświetlania obrazu. Nowe rozwiązania technologiczne umożliwiają nam coraz lepsze oddanie rzeczywistości, a jednym z najnowszych wynalazków jest właśnie Ray Tracing.

Bardziej realistyczny obraz

Ray Tracing to technika, dzięki której możemy wytworzyć komputerowy obraz sceny trójwymiarowej wygenerowany w sposób fotorealistyczny. Działanie tej technologii opiera się na dogłębnej analizie tylko tych sygnałów świetlnych, które przy pomocy załamań i odbić trafiają do osoby obserwującej proces. To właśnie ta nowa technologia informatyczna umożliwia nam uzyskanie bardziej realistycznego obrazu z wykorzystaniem świateł, cieni czy nawet okluzji danego otoczenia animacji. Z technologią Ray Tracing na codzień możemy spotkać się w przemyśle animatorskim oraz najnowszych bajkach dla dzieci. Dodatkowo dzięki szybkiemu rozwojowi urządzeń komputerowych Ray Tracing wykorzystywany jest również w nowszych grach komputerowych.

Rozwój technologii

Dynamiczny rozwój komponentów wewnętrznych komputera, takich jak karty graficzne sprawił, że technologia Ray Tracing jest już powszechnie wykorzystywana. Umieszczenie przez wiele podmiotów produkujących komponenty graficzne specjalistycznych jednostek wykonawczych w swoich produktach oraz zastosowanie algorytmów kilkukrotnie przyspieszyło renderowanie animacji, na której pracowano dotychczas. Dodatkowo zastosowana została funkcja śledzenia promieni.

Technologia przyszłości

Można powiedzieć, że technologia RTX to technologia przyszłości. Świat animacji i grafiki komputerowej naprawdę prędko pędzi w stronę realizmu nieustannie pracując nad mapowaniem detali i zabawą światłocieniami, tworząc coraz to nowsze i lepsze technologie i dynamicznie rozwijając się w parze z dostosowanymi do nich komponentami wewnętrznymi komputera. Z dnia na dzień lista dostępnych do użytku ogólnego technologii powiększa się, a to wszystko za sprawą wykwalifikowanych specjalistów, takich jak inżynierzy czy profesjonaliści w sprawach użytkowego sprzętu komputerowego.

Przy współpracy ze sklepem Elektromaniacy.