slonce

Podstawowym atrybutem każdego myśliwego jest broń. Jednak podczas polowań przydają się również nowoczesne akcesoria optyczne. Do najczęściej wykorzystywanych należy lornetka. Umożliwia ona poszukiwanie i obserwację zwierzyny.

Urządzenia optyczne dla myśliwych

Koszt zakupu najtańszej lornetki wynosi około 150-200 zł. Za niezawodny sprzęt o dobrych parametrach optycznych, oferujący zbliżenie na poziomie od 7x do 10x, trzeba zapłacić przynajmniej 350 zł. Do przydatnych akcesoriów optycznych wykorzystywanych przez myśliwych zaliczyć należy również celowniki. Decydując się na zakup lunety celowniczej, należy zwrócić uwagę na jej najważniejsze cechy. Dobrej jakości produkty wyposażone są w soczewki pokryte powłoką antyrefleksyjną, a także odporny na uszkodzenia tubus wypełniony azotem. Zastosowanie azotu skutecznie chroni przed parowaniem szyb od wewnątrz. Myśliwi podczas polowań coraz częściej korzystają również noktowizorów. Rosnącą popularnością cieszą się także celowniki laserowe.

koło

Torby, noże i inne dodatki

W specjalistycznych sklepach z akcesoriami myśliwskimi dostępnych jest także szereg innych produktów. Uzupełnienie odzieży myśliwskiej stanowić może praktyczna torba w maskujących kolorach, w której można przechowywać rzeczy niezbędne podczas polowań. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego myśliwego jest nóż. Wysokiej jakości noże wyposażone są w efektownie zdobioną rękojeść oraz ostrze z dobrej gatunkowo stali. Podczas polowań przydaje się także latarka. Nowoczesne latarki led dają duży strumień światła, lecz zużywają niewiele energii, dlatego można z nich korzystać przez długi czas. W sprzedaży dostępne są zarówno urządzenia ręczne, jak i czołowe. Do przydatnych dodatków wykorzystywanych przez myśliwych zalicza się termosy. Wypełnione gorącą herbatą i kawą pojemniki przydają się szczególnie w czasie chłodnych dni i pozwalają szybko rozgrzać wychłodzony organizm. Żeby zabezpieczyć się przed atakami owadów, warto pamiętać o zaopatrzeniu się w specjalne preparaty chroniące przed insektami.