termo

Zima daje się we znaki nawet najbardziej odpornym na niskie temperatury osobom. Zwykłe rękawiczki podczas długiego przebywania w ujemnych temperaturach mogą okazać się niewystarczające. Ciepło ucieka z naszego ciała z trzech newralgicznych miejsc – stóp, głowy oraz dłoni. Dlatego warto zadbać o te części ciała zimową porą. W jaki sposób to uczynić? Istnieje kilka wariantów alternatywnych, a jednym ze skuteczniejszych jest zastosowanie grzałek do dłoni.

gloves

W jaki sposób działają grzałki do dłoni?

Grzałka do dłoni to gadżet wynaleziony kilka lat temu w Japonii. W ciągu sezonu zimowego zyskał na ogromnej popularności z racji kompaktowego rozmiaru i uniwersalności w stosowaniu. Choć kompaktowa grzałka jak sama nazwa wskazuje stosowana jest względem dłoni, to z powodzeniem można korzystać z niej także w kieszeniach w okolicach piersi, a nawet na pośladkach. Skuteczne i wydajne działanie grzałki przyczyniło się do szerokiego jej zastosowania. Z tego typu grzałek korzystają dziś również survivalowcy. O skuteczność owego gadżetu zapytaliśmy jednego z nich – Krzysztofa Sobierajskiego.
„Suvivalowe przygody zacząłem kilka lat temu. Nie ukrywam, że najwięcej satysfakcji daje mi forma ekstremalna, czyli nocowanie w otwartych przestrzeniach zimą oraz jesienią. Wówczas temperatura spada nierzadko poniżej -10 stopni w skali Celsjusza, dłonie zaś stanowią obszar newralgiczny. Podtrzymywanie syberyjskiego ogniska przez noc oraz stosowanie specjalistycznej odzieży okazuje się niewystarczające i co tu dużo mówić – mało komfortowe. Grzałka do dłoni okazała się prawdziwym ratunkiem. Nie dość, ze generuje dużo ciepła, to jeszcze zapewnia komfort psychiczny. Zajmuje niewiele miejsca i wszystko to sprawia, że morale wzrastają, co w przypadku warunków ekstremalnych jest aspektem kluczowym…”
Grzałka do dłoni posiada wbudowany termostat. A zatem mamy możliwości regulacji temperatury generowanej od 20 do 40 stopni w skali Celsjusza. Urządzenie jest bezprzewodowe – około 200 minut ładowania wystarczy na użytkowanie od 5 do 7 godzin. Gadżet zasilany jest baterią litowo-jonową i obsługuje się go przy użyciu tylko jednego przycisku. Waga urządzenia to zaledwie 80 gramów, co świadczy o ergonomiczności i kompaktowości grzałki.

temp

Zalety grzałki do dłoni

Podstawową zaletą grzałki jest oczywiście zapewnianie ciepła. Generowane ciepło sprawia, że nasze palce nie zamarzają – pozostają w doskonałej formie fizycznej, co oznacza, że wzrasta poziom bezpieczeństwa oraz komfortu psychicznego. Ceny tego rodzaju grzałek wahają się od 30 do 150zł ze względu na producenta oraz funkcje dodatkowe. Zakup tego rodzaju grzałki to doskonała inwestycja i to nie tylko dla survivalowców, ale także dla zwykłych osób borykających się z dokuczliwą zimową aurą.

Przy współpracy z sinkoplex.pl.