Własna nieruchomość na południu Europy to dla wielu osób marzenie. Ostatnio dużą popularnością wśród Polaków cieszy się Hiszpania – kraj uwielbiany przez wielu osób, które postrzegają go właśnie jako świetne miejsce do posiadania mieszkania czy też domu. Dlaczego coraz chętniej inwestujemy w nieruchomości w tym państwie? Co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do transakcji?

Dlaczego właśnie w Hiszpanii warto nabyć nieruchomość?

Zastanawiasz się, w którym kraju warto zainwestować w nieruchomości? Hiszpania to świetne miejsce – łączy w sobie piękną pogodę, przepyszną kuchnię, liczne zabytki i inne atrakcje, a także piaszczyste plaże. To bardzo zróżnicowany kraj, który jest bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zakup apartamentu inwestycyjnego, który będzie stanowił świetne źródło dodatkowego dochodu przez niemal cały rok. Jeśli myślimy nad taką inwestycją, warto wziąć pod uwagę w szczególności takie regiony jak Andaluzja, a w szczególności wybrzeże Costa del Sol. To bardzo popularne miejsce wśród turystów, którzy nawet w zimowe miesiące cenią sobie słoneczną, ciepłą pogodę. Apartamenty są chętnie wynajmowane, ponieważ wiele osób ceni sobie prywatność i niezależność, czego większość hoteli nie jest w stanie zaoferować. Taka nieruchomość to inwestycja na długie lata – Hiszpania to jeden z topowych kierunków, który zawsze będzie cieszył się ogromną popularnością. Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą kupić mieszkanie pod inwestycję będzie znalezienie firmy, która profesjonalnie zajmuje się zarządzaniem najmem krótkoterminowym. Dzięki temu osiągamy dochód pasywny, jednocześnie mając pewność, że na miejscu jest osoba, która zajmuje się apartamentem pod naszą nieobecność.

Nieruchomość w Hiszpanii to świetna opcja dla tych osób, które chcą mieć drugi dom w ciepłym miejscu, w którym będą mogły spędzać wakacje czy też zimę.

Z jakimi formalnościami wiąże się zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Hiszpański rynek nieruchomości różni się od polskiego, dlatego chcąc kupić mieszkanie w tym kraju warto skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w pośrednictwie właśnie w tym kraju. Warto jednak pamiętać, że ceny, które oferują właściciele, są cenami netto. Jeśli chodzi o podatki, to wyróżniamy ITP, czyli podatek od przeniesienia własności nieruchomości z rynku wtórnego, którego wysokość wynosi od 6 do 10%, a także podatek IVA, który przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego wynosi 10%, a przy zakupie działki 21%. Dość sporym wydatkiem jest również wpis do księgi wieczystej, którego cena oscyluje w granicach 400-650 euro.

Hiszpania to kraj wręcz idealny do zakupu nieruchomości, zarówno do celów inwestycyjnych, jak i prywatnych. Niepowtarzalny klimat, mili ludzie i pyszne, zdrowe jedzenie sprawiają, że warunki do życia są tam bardzo dobre. Chcesz mądrze zainwestować swój kapitał? Rozważ zakup mieszkania lub domu w Hiszpanii.

Przeczytaj także: https://www.domiporta.pl/informacje/a/nieruchomosci-hiszpania-5337